Van Erciş'te Kentsel Donüşüm İlk Tapular Sahiplerini Buldu

Tarih : 13 Eylül 2013 11:19

5 / 5 (1 Kişi)
Van Erciş te Kentsel Donüşüm İlk Tapular Sahiplerini Buldu

Erciş ilçesinde, kentsel dönüşüm çalışmalarında ilk tapu devir teslimi, İlçe Tapu Sicil Müdürlüğü'nde yapıldı.

1.358 kez okunmuştur

İlçe Tapu Sicil Müdürlüğü'nde Arsa sahipleriyle bir araya gelerek Devir teslim işlemlerini tamamlayan Belediye Başkanı Zülfikar Arapoğlu, yaptığı açıklamada, Van'da 2011'de meydana gelen depremlerin ardından, ilçe merkezinde 44 hektarlık alanın, Kentsel Dönüşüm Projesi uygulama alanı olarak belirlendiğini anımsattı.

Projeyle ilçenin önemli bir cazibe merkezi haline geleceğini belirten Arapoğlu, projenin hayırlı olmasını diledi.

Uzun zamandan beri kentsel dönüşümle ilgili çalışmaların devam ettiğini ifade eden Arapoğlu, şöyle konuştu:

"Bugün Tapu Devir işlemlerine başladık. kamulaştırma olmayacağı ve devletin para ödemeyeceği yönünde bazı spekülasyonlar ortalıkta dolaşıyordu. Bu söylentilerin doğru olmadığını, imzalarını atacağımız ilk kamulaştırma işlemleriyle gösteriyoruz. Bugün önemli bir gündeyiz. Çünkü bu 44 hektarlık alan, çocuklarımız ve ilçemizin geleceği için çok önemli. Bu projenin hayata geçirilmesi, ilçemizin yeniden ayağa kalkması ve cazibe merkezine dönüşmesi demek."

Prefabrik dükkanların yapımına da başlandığını ve dolgularının hazırlandığını açıklayan Arapoğlu, önümüzdeki hafta itibariyle dükkanların kurulmaya başlayacağını bildirdi.

Hak sahiplerinin yanında kiracılara da dükkan verebileceklerini belirten Arapoğlu, şunları ifade etti:

"Esnafı mağdur etmeden, bu projeyi gerçekleştirmek için canla başla çalıştık. Uzun soluklu bir mücadele sonunda, bu mutlu günü hep birlikte yaşamış oluyoruz. En büyük zorluğumuz, çarşı merkezini yapıyor olmamız. Birinci etaptaki 7 hektarlık alanda 550 Mülk Sahibi var. Bunlardan 385 kişi anlaştı. Hisseli olupta limit altında kalanlara da bedelleri ödenecek."Kaynak:Haberciniz.net

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.
Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz.
Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.

  Kentsel Dönüşüm Haberleri Tüm Kentsel Dönüşüm Haberleri
  • Altın Boynuz a yeni gerdanlıkAltın Boynuz'a yeni gerdanlık 30 Ocak 2015, Cuma 12:45

   Beyoğlu Belediyesi Tarlabaşı-Tepebaşı bölgesinde bir süre önce başlattığı 'dönüşüm' projesinin bir başka boyutunu Karaköy'de hayata geçirmeye hazırlanıyor.

  • Kentsel dönüşüm için zemin etütleri başladıKentsel dönüşüm için zemin etütleri başladı 30 Ocak 2015, Cuma 12:28

   Acar, yapılacak olan 152 adet konutların zemin etütlerinin başladığını, TOKİ ve Belediye iş birliği içerisinde bu alanda çok lüks binaların yükseleceğini söyledi.

  • Kadıköy ün geleceğini kentsel dönüşüm mü belirleyecek Kadıköy’ün geleceğini kentsel dönüşüm mü belirleyecek? 30 Ocak 2015, Cuma 11:28

   Dünyanın en önemli caddeleri arasında yer alan Bağdat Caddesi'ni bünyesinde barındıran Kadıköy'de şu sıralar gündem kentsel dönüşüm.

  • Cadde yıkılıyor'Cadde' yıkılıyor 30 Ocak 2015, Cuma 10:31

   Ağırlıklı olarak Kadıköy-Bağdat Caddesi hattında çalışan müteahhitler Anadolu Yakası İnşaat Müteahhitleri Derneği’ni kurdu.

  • Kentsel dönüşümde bunlar değişecekKentsel dönüşümde bunlar değişecek 29 Ocak 2015, Perşembe 15:28

   Kalkınma Bakanlığınca 2014-2018 dönemini kapsayan Onuncu Kalkınma Planı çerçevesinde, Rekabetçiliği ve Sosyal Uyumu Geliştiren Kentsel Dönüşüm Programı Eylem Planı yayımlandı.

  • Sapa Gayrimenkul kentsel dönüşüme Bağdat Caddesi nden girecekSapa Gayrimenkul kentsel dönüşüme Bağdat Caddesi'nden girecek 29 Ocak 2015, Perşembe 11:33

   Oray Demirel, Müslüm Boynukısa ve Sefa Yıldız ortaklığında kurulan SAPA Gayrimenkul Yatırım kentsel dönüşüme Bağdat Caddesi'nden başlıyor.

  Son Videolar Tüm Videolar

  Son Fotoğraf Galerileri Tüm Galeriler

  Çatalca Arsa