Van Erciş'te Kentsel Donüşüm İlk Tapular Sahiplerini Buldu

Tarih : 13 Eylül 2013 11:19

5 / 5 (1 Kişi)
Van Erciş te Kentsel Donüşüm İlk Tapular Sahiplerini Buldu

Erciş ilçesinde, kentsel dönüşüm çalışmalarında ilk tapu devir teslimi, İlçe Tapu Sicil Müdürlüğü'nde yapıldı.

1.376 kez okunmuştur

İlçe Tapu Sicil Müdürlüğü'nde Arsa sahipleriyle bir araya gelerek Devir teslim işlemlerini tamamlayan Belediye Başkanı Zülfikar Arapoğlu, yaptığı açıklamada, Van'da 2011'de meydana gelen depremlerin ardından, ilçe merkezinde 44 hektarlık alanın, Kentsel Dönüşüm Projesi uygulama alanı olarak belirlendiğini anımsattı.

Projeyle ilçenin önemli bir cazibe merkezi haline geleceğini belirten Arapoğlu, projenin hayırlı olmasını diledi.

Uzun zamandan beri kentsel dönüşümle ilgili çalışmaların devam ettiğini ifade eden Arapoğlu, şöyle konuştu:

"Bugün Tapu Devir işlemlerine başladık. kamulaştırma olmayacağı ve devletin para ödemeyeceği yönünde bazı spekülasyonlar ortalıkta dolaşıyordu. Bu söylentilerin doğru olmadığını, imzalarını atacağımız ilk kamulaştırma işlemleriyle gösteriyoruz. Bugün önemli bir gündeyiz. Çünkü bu 44 hektarlık alan, çocuklarımız ve ilçemizin geleceği için çok önemli. Bu projenin hayata geçirilmesi, ilçemizin yeniden ayağa kalkması ve cazibe merkezine dönüşmesi demek."

Prefabrik dükkanların yapımına da başlandığını ve dolgularının hazırlandığını açıklayan Arapoğlu, önümüzdeki hafta itibariyle dükkanların kurulmaya başlayacağını bildirdi.

Hak sahiplerinin yanında kiracılara da dükkan verebileceklerini belirten Arapoğlu, şunları ifade etti:

"Esnafı mağdur etmeden, bu projeyi gerçekleştirmek için canla başla çalıştık. Uzun soluklu bir mücadele sonunda, bu mutlu günü hep birlikte yaşamış oluyoruz. En büyük zorluğumuz, çarşı merkezini yapıyor olmamız. Birinci etaptaki 7 hektarlık alanda 550 Mülk Sahibi var. Bunlardan 385 kişi anlaştı. Hisseli olupta limit altında kalanlara da bedelleri ödenecek."Kaynak:Haberciniz.net

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.
Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz.
Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.

  Kentsel Dönüşüm Haberleri Tüm Kentsel Dönüşüm Haberleri
  • 20 yıl sürecek kentsel dönüşüm için 884 milyar gerekli20 yıl sürecek kentsel dönüşüm için 884 milyar gerekli 30 Mart 2015, Pazartesi 16:20

   Türkiye’nin en büyük ve en uzun dönemli projesi olan ‘kentsel dönüşüm’ kapsamında 20 yılda yaklaşık 6.7 milyon konut yenilenecek.

  • Bağdat Caddesi nde 100 milyon dolarlık yatırım yapacakBağdat Caddesi'nde 100 milyon dolarlık yatırım yapacak 24 Mart 2015, Salı 13:48

   Koç Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Cenk Koç, kısa vadede Bağdat Caddesi'nde kentsel dönüşüme 100 milyon dolar yatırım yapacaklarını açıkladı.

  • Dönüşüm sırası Kartal daDönüşüm sırası Kartal'da 21 Mart 2015, Cumartesi 11:34

   Yeşilyurt İnşaat, Kartal'da iki kentsel dönüşüm projesi yapacak.

  • Yeşilyurt İnşaat Kartal da kentsel dönüşüm yapacakYeşilyurt İnşaat, Kartal’da kentsel dönüşüm yapacak 20 Mart 2015, Cuma 17:45

   Kurtköy-Pendik aksının çehresini değiştiren Yeşilyurt İnşaat, Kartal'da iki kentsel dönüşüm projesi yapacak.

  • Kirada rekorKirada rekor 16 Mart 2015, Pazartesi 10:41

   2014 Yılı Faaliyet Raporları'na göre, geçtiğimiz yıl kentsel dönüşüm kapsamında vatandaşlara toplam 288 milyon liralık kira yardımı yapıldı.

  • Emaar Beyoğluna giriyorEmaar Beyoğluna giriyor 16 Mart 2015, Pazartesi 10:18

   Anadolu Yakası'nda 2.3 milyar dolarlık proje inşaatı devam eden Dubai merkezli Emaar, kentsel dönüşüm projeleri için ilk adımı Beyoğlu’nda atacak.

  Son Videolar Tüm Videolar

  Son Fotoğraf Galerileri Tüm Galeriler

  Çatalca Arsa