İzmit'in Yeni ‘Symbol’'u

Tarih : 17 Ağustos 2013 11:41

3 / 5 (1 Kişi)
İzmit in Yeni Symbol u

Kavanlar’ın 200 milyon dolar yatırımla inşa edeceği Symbol Kocaeli’nin kredisini Odeabank verecek.

2.070 kez okunmuştur

Proje, hastane, AVM, otel ve kongre merkezinden oluşacak200 milyon $a İzmitin Symbolü!

SON 8 yılda İstanbul ve Kocaeli'de 4 bini aşan Konut ve işyerini hayata geçiren Kavanlar İnşaat'ın Kocaeli'de inşa edeceği Symbol Kocaeli projesinin kredi finansmanını Odeabank sağlayacak. Odeabank, toplam 200 milyon dolar Yatırım maliyetine sahip projeye 10 yıl vadeyle 105 milyon dolar kredi verecek.

Hastane, Alışveriş Merkezi, otel ve kongre merkezinden oluşacak proje, Kocaeli'nin ilk karma projesi olacak. Symbol Kocaeli'de, Medicalpark Grubu Medicalpark Kocaeli Hastanesi'yle, Ever Turizm Grubu Hilton Worldwide Hampton by Hilton markasıyla yer alacak. Projenin kiralaması ve işletmesini de Turkmall yapacak. Kongre merkezinin işletmeciliği ise, bu alanda uzman uluslararası firmalarla yapılacak çözüm ortaklığı şeklinde yapılacak.

185 bin metrekare

Symbol Kocaeli, toplam 185 bin metrekare inşaattan oluşacak. Projenin içindeki Medical Park Hastanesi 43 bin, Alışveriş Merkezi 62 bin, otel 12 bin ve kongre merkezi de 5 bin metrekareden oluşacak. Proje içinde 1.750 araçlık Otopark da bulunacak.

Proje hakkında bilgi veren Kavanlar İnşaat CEO'su Cengiz Kavan, "Projemizi Yapı sektörünün geldiği son teknolojiler ile gerçekleştireceğiz. Kocaeli'ye sosyo-ekonomik anlamda büyük katkı sağlayacak bu projeyi kazandırmak için sabırsızlanıyoruz. Projeyi 2015 yılının ikinci çeyreğinde tamamlamayı hedefliyoruz. Projede toplam 2 bin 600 kişiye istihdam sağlanacak" diye konuştu.

2.600 kişiye iş

Odeabank Genel Müdürü Hüseyin Özkaya, proje finansmanında büyük adımlar atacaklarını, bu projenin de bunun bir kanıtı olduğunu belirtti. Özkaya, şunları söyledi: "Marmara Bölgesi'nin can damarlarından Kocaeli'nin Symbol gibi modern bir projeye kavuşmasında önemli bir rol oynamaktan mutluyuz. Symbol Kocaeli'nin toplamda 2 bin 600 kişilik istihdam hedefiyle bölgeyi şahlandıracağına inanıyoruz. 200 milyon dolar yatırımla tamamlanacak olan proje için 105 milyon dolar kredi sağlıyoruz." Özkaya, Odeabank'ın İzmit'te ikinci şubesini açacağını da sözlerine ekledi.

Kartal’da dönüşüme girecek

ŞU anda 40 dönümü İstanbul'da olmak üzere 80 dönümlük inşaatlarının devam ettiğini belirten Cengiz Kavan, yeni dönem projeleri hakkında şu bilgileri verdi: "Kartal'daki Kentsel Dönüşüm bölgesinde Ayhanlar Holding ile ortak olduğumuz 38 dönümlük bir arazimiz var. 120 bin metrekare İnşaat yapacağız. Araziyi Yeltepe ailesinden almıştık. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 1/1000'lik planları çıkarmasını bekliyoruz. İBB'nin kararını dört gözle bekliyoruz. Karar çıktığında, hemen inşaata başlayacak durumdayız. Bu alanda karma bir proje inşa edeceğiz ancak Konut olmayacak."


Yıllık 24 milyon kira getirisi var

SYMBOL Kocaeli projesinden ayda 2 milyon lira olmak üzere yıllık 24 milyon Kira getirisi bekleniyor. Projenin kiralamasını yapacak olan Turkmall'ın Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Levent Eyüboğlu, "Kocaeli; Symbol Koceli karma projesi ile önemli bir değere daha ev sahipliği yapacak. Projenin yalnız Kocaeli'nin değil; Sakarya, Yalova, Düzce, Bolu gibi çevre illerin sosyal yaşamını da zenginleştirecegine inanıyorum. Projedeki alışveriş merkezi için kiralamalara başlayacağız" dedi.Kaynak:Vatan

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.
Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz.
Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.

  Projeler Haberleri Tüm Projeler Haberleri
  • Çağdaş Holding Bodrum da gelecek yıl neler yapacak Çağdaş Holding Bodrum'da gelecek yıl neler yapacak? 31 Ağustos 2015, Pazartesi 16:51

   Çağdaş Holding 1987'de İstanbul'da başladığı faaliyetlerini 1997'de Bodrum'a taşıdı.

  • Ege Yakası kampanyasında son günlerEge Yakası kampanyasında son günler 31 Ağustos 2015, Pazartesi 16:46

   Bahçeli ve teraslı dairelerin satışa sunulduğu Ege Yakası projesinde Ağustos ayı boyunca geçerli olan avantajlı ödeme seçenekleri için son günler...

  • Sinpaş Bursa Modern de yaz fırsatlarıSinpaş Bursa Modern'de yaz fırsatları 31 Ağustos 2015, Pazartesi 16:30

   Sinpaş Bursa Modern projesinde fırsatlarla dolu yaz kampanyası, ev sahibi olmak isteyenleri bekliyor...

  • Göcek koyları ihalesi tartışma yarattıGöcek koyları ihalesi tartışma yarattı 31 Ağustos 2015, Pazartesi 16:26

   Göcek’in Akbük, Taşyaka (Bedri Rahmi), Göbün ve Küçük Sarsala koylarının yeniden ihaleye çıkacak olması tartışma yarattı.

  • Marmaris te 70 kaçak acente tespit edildiMarmaris'te 70 kaçak acente tespit edildi 31 Ağustos 2015, Pazartesi 15:33

   TÜRSAB Marmaris BYK Başkanı Özbozdağ: "Denetimler sonucu TÜRSAB belgesi olmadan çalışan yaklaşık 70 kaçak seyahat acentesi tespit ettik.

  • Teknik Yapı faizi 0 25 e indirdiTeknik Yapı faizi 0.25'e indirdi 30 Ağustos 2015, Pazar 23:19

   TEKNİK Yapı, siyasi ve ekonomik konjonktüre bağlı olarak yükselen konut kredisi faizlerine karşı tüketici lehine yeni bir kampanya başlattı.

  Son Videolar Tüm Videolar

  Son Fotoğraf Galerileri Tüm Galeriler

  Çatalca Arsa