DETAYLI ARAMA

Üye olarak bir çok işlemden ücretsiz yararlanın
Yatırım Fırsatı
İletişim Hattı

Haliç Metro Köprüsü Açılış Tarihi

Tarih : 31 Ekim 2013 10:47

3 / 5 (1 Kişi)
Haliç Metro Köprüsü Açılış Tarihi

Test çalışmaları başlayan Haliç Metro Köprüsü’nün Ocak ayı içinde hizmete alınacağını açıklayan Başkan Kadir Topbaş...

1.136 kez okunmuştur

Test çalışmaları başlayan Haliç Metro Köprüsü’nün Ocak ayı içinde hizmete alınacağını açıklayan Başkan Kadir Topbaş, açılışı yapılacak Marmaray’ın da dünyanın ilgisini çeken önemli bir ulaşım sistemi olduğunu kaydetti.Haliç Metro Köprüsü

Çırağan Sarayı'nda gazetecilerin ulaşımla ilgili sorularını cevaplandıran İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş, Marmaray'ın çok ileri teknolojik bir Yapı olduğunu ve asırların projesi denilebilecek özelliklere sahip olduğunu belirterek, "Cumhuriyetimizin 90. yılını gerçekten taçlandırma adına önemli bir güzellik diye görmekteyim. Ayrıca İstanbul'umuza katkı sağlayacak önemli bir projedir. Hem 90. yılımız hayırlı olsun diyoruz. Bu bizim 2023'lerdeki 100. yıla başlarken önemli bir adım ve proje olarak görmekteyiz. Arkasından inşallah önemli projeler gelecektir" dedi.

Sistemin çok ileri bir teknolojide olduğunu ifade eden Kadir Topbaş, "Çünkü dönemin, yüzyılın yapılan en son projesi olması itibariyle bütün hassasiyetler üzerine konmuş durumdadır. 12.5 kilometrelik bir Tünel, boğazın 60 metre altından geçen bir sistem, Japon teknolojisi ile gerçekleştirildi. Burada her türlü ciddiyetle bütün ihtimaller dikkate alındı. Zaten hep ifade ederek mühendislikteki sanat, riskleri sıfırlama olgusudur. Bütün ihtimaller dikkate alınarak hazırlandı. Test sürüşleri gayet başarılıdır. Tabi sistem test sürüşlerinde zaman zaman çıkan aksilikleri giderme adına onlara test sürüşü diye ifade ediyoruz. Bizim de şu an Haliç de test sürüşlerimiz var. Bu testler olası her ihtimali dikkate alan bir sistemdir. Bütün aksaklıklar giderildi. Şuan bir problem olmadığı bilgisi bize geldi, bir sıkıntı yok. İnşallah İstanbul'umuza güzel bir hizmet verecek ama dünyanın ilgisini çeken önemli bir Ulaşım sistemidir" ifadelerini kullandı.

Haliç Metro Köprüsü kuzey güney aksı için önemli…

Birkaç gün önce test sürüşlerini başlatılan Haliç geçişli Metro hattının test sürüşlerinin sonuçlanması sonucunda devreye alınmasının hesaplandığını kaydeden Başkan Topbaş, "Bu da Ocak ayı içerisinde yetişebilir veya Ocak ayı içerisinde daha doğru olur diye teknik bilgiler bize aktarıldı. Yarın ki program içerisinde bunun test sürüşünün yapılıp, yapılamayacağı belki programın yoğunluğu sebebiyle olmayabilir ama ileriki tarihlerde bunu deneyebiliriz. Şunu da özellikle ifade edeyim ki, Marmaray'ın doğu ve batı aksındaki bu önemli gücüne kuzey ve güney hattı olarak önemli bir katılım sağlayacaktır. Böylece Kartal'dan metroyu kullanan bir insan, 54 dakika sonra Taksim'de olabilecektir. Bu kadar önemli olan kent ulaşımına katkı sunacak sistem devreye girecektir" şeklinde konuştu.

İstanbul hızlı ve konforlu ulaşım akslarına kavuşacak

Ulaşım planlamasında bütün yolculuk taleplerini dikkate aldıklarını vurgulayan Kadir Topbaş, şunları kaydetti; "İstanbul'un ulaşım sistemleri içerisinde metroları yaparken, verdiğimiz tarihleri ve hedefleri de açık kalplilikle ortaya koyarken diğer taraftan kent içi ulaşımdaki sorunları da takip edip, bunların kendi içerisindeki aktarmaları, istasyonlara erişim ve ulaşım noktasındaki problemleri yakinen takip ediyoruz. Bugün gerekli açıklamayı yaptılar. İhtiyaç oldukça bu sistem daha da takviye edilecek, devreye sokulacak. Zaten yeni otobüslerimiz devreye girdi. Halen otobüslerimiz gelmektedir. Bu kenti daha kaliteli ve konforlu ulaşım aksına ve sistemine kavuşturmayı hedefliyoruz. 2016 hedefimiz büyük bir hedeftir. 2019 hedefimiz çok daha büyük bir hedeftir. Şunu da ifade ettik bütün tanıtım medyamızda yer alan değerleri ve basındaki ilanlarımızı hatta vatandaşlarımız tarafından saklanmasını, gerektiği zaman sorgulanmaya hazır olduğumuzu bu kadar ciddiyetle ve bu konudaki başarıya ulaşacağımızı da emin olmamız adına böyle bir açıklamayı da yaptık.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.
Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz.
Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.

  Projeler Haberleri Tüm Projeler Haberleri
  • Hadımköy 3 Etap kura sonuçları listesiHadımköy 3. Etap kura sonuçları listesi 19 Nisan 2014, Cumartesi 10:03

   Kiptaş Hadımköy 3. Etap kura sonuçları listesi açıklandığında sitemizde yer alacak.

  • Cornerlife Güneşli EvleriCornerlife Güneşli Evleri 19 Nisan 2014, Cumartesi 09:05

   İstanbul Basın Expres Yolu üzerinde konumlandırılan Cornerlife Güneşli projesinde yüzde 1 KDV uygulanıyor.

  • Torun Center ödemeleriTorun Center ödemeleri 19 Nisan 2014, Cumartesi 09:01

   Metrekare fiyatının 5 bin 500 dolardan başladığı Torun Center ödemeleri banka kredisi ile yapılabiliyor.

  • Asmalı Sokaklar projesinin yarısı satıldıAsmalı Sokaklar projesinin yarısı satıldı 19 Nisan 2014, Cumartesi 08:50

   Bahçeşehir'de 22 dönüm üzerinde 100 bahçeli evden oluşan Asmalı Sokaklar projesi satışa çıkmadan konutların yüzde 50'si satıldı.

  • Sinpaş tan nefes aldıran kampanyaSinpaş'tan 'nefes aldıran' kampanya 19 Nisan 2014, Cumartesi 08:35

   Sinpaş Yapı, Liva İstanbul ve Ankara Altınoran projelerinde “nefes aldıran” bir kampanya başlattı.

  • Dekar Yapı Salih Kuzu Asmalı Sokaklar ı anlattıDekar Yapı Salih Kuzu Asmalı Sokaklar'ı anlattı 19 Nisan 2014, Cumartesi 08:29

   Dekar DK, Bahçeşehir’de yapımına başladığı Dekar Asmalı Sokaklar ile bahçeli yaşamın yanı sıra birçok ilk'leri de bir arada sunuyor.

  Son Videolar Tüm Videolar

  Son Fotoğraf Galerileri Tüm Galeriler