Dünyanın En Büyük İş Makinaları Kongresi

Tarih : 29 Ağustos 2013 16:56

3 / 5 (1 Kişi)
Dünyanın En Büyük İş Makinaları Kongresi

Dünyanın en büyük iş ve inşaat makinası firmaları bu kongrede biraraya geliyor...

1.458 kez okunmuştur

2013 Uluslararası İş Makinaları Kongresi, Türkiye 2023 hedefleri doğrultusunda sektörde farkındalık oluşturmak, Türkiye 2023 hedefinin iş makinaları pazarına nasıl yansıyacağını müzakere etmek ve iş makinaları sektöründe yabancı yatırımcılara, Türkiye'de Yatırım fırsatlarını anlatmak amacıyla, 19-20 Eylül tarihleri arasında İstanbul Green Park Otel-Pendik'te gerçekleşecek.

İş Makinaları sektöründe, ülkemiz bugün itibariyle 17.500 istihdam, 660 firma, 6 milyar dolar ticaret hacmi, 1,3 milyar dolar ihracat ve 12.750 adetlik satış düzeyi ile Avrupa'nın 4'üncü, dünyanın 11'inci büyük pazarına sahip. Ülkemiz, iş makinaları imalatında ise Avrupa'nın 9'uncu büyük ülkesi durumundadır. Globalcv'nin insan kaynakları sponsoru olarak yer aldığı kongrede, sektörde farkındalık oluşturulmasının yanı sıra, "2023 Hedeflerinin İş Makinaları Pazarına Etkileri", "yabancı yatırımcılar İçin Türkiye Yatırım Fırsatları", "Türkiye'nin Yan Sanayi Üretim Gücü" ile"Sektördeki Teknolojik Gelişmeler" konularında, katılımcıların bilgilendirilmeleri ve bu alanlardaki değerlendirmelerin kamu karar alıcıları ile paylaşılması planlanmakta.

T.C. Ekonomi Bakanlığı ile T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın desteklediği kongreye, Türkiye'nin en büyük sektör temsilcileri ve 30 ülkeden 70'e yakın CEO katılacak.Kaynak:Haberler.comk

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.
Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz.
Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.

  Türkiye Haberleri Tüm Türkiye Haberleri
  • Mısır dan Türkiye ye büyük restMısır'dan Türkiye'ye büyük rest 29 Ekim 2014, Çarşamba 09:56

   Mısır hükümeti, askeri darbeyle iktidardan indirilen Muhammed Mursi zamanında Türkiye ile imzalanan ticaret anlaşmasını feshettiğini açıkladı.

  • Cepte ve internette kabus bitiyorCepte ve internette kâbus bitiyor 24 Ekim 2014, Cuma 12:15

   Elektronik ticareti düzenleyen yasa, iki yıllık bekleyişin ardından Meclis’ten geçti.

  • İşte çipli kimliklere ödenecek paraİşte çipli kimliklere ödenecek para 18 Ekim 2014, Cumartesi 12:04

   Aralık ayından itibaren dağıtılmaya başlanacak ‘Akıllı Kimlik Kartı’yla birlikte, 1976 yılından beri hayatımızda olan mavi ve pembe nüfus cüzdanları geçerliliğini yitirecek.

  • Türkiye nin en büyük limanı Çandarlı teklif bekliyorTürkiye'nin en büyük limanı Çandarlı teklif bekliyor 18 Ağustos 2014, Pazartesi 09:53

   Türkiye’nin en büyük limanı olacağı belirtilen Çandarlı Limanı, 12 milyon TEU’luk kapasitesi ile Türkiye’nin yük elleçleme kapasitesini yüzde 70 oranında artıracak.

  • Boğaz da büyük temizlik başlıyorBoğaz’da büyük temizlik başlıyor 05 Ağustos 2014, Salı 11:07

   Dünya denizleri katı atıkların tehdidi altında… PAGEV – PAGÇEV sorumlu endüstri misyonundan hareketle “sorunsuz çevre ve temiz denizler” için çalışmalarını sürdürüyor.

  • Yeni İstanbul nereye kurulacakYeni İstanbul nereye kurulacak 23 Temmuz 2014, Çarşamba 09:13

   2023'e kadar İstanbul'un Doğu ve Batı diye ikiye ayrılması planlanıyor.

  Son Videolar Tüm Videolar

  Son Fotoğraf Galerileri Tüm Galeriler

  Çatalca Arsa