Dünyanın En Büyük İş Makinaları Kongresi

Tarih : 29 Ağustos 2013 16:56

3 / 5 (1 Kişi)
Dünyanın En Büyük İş Makinaları Kongresi

Dünyanın en büyük iş ve inşaat makinası firmaları bu kongrede biraraya geliyor...

1.595 kez okunmuştur

2013 Uluslararası İş Makinaları Kongresi, Türkiye 2023 hedefleri doğrultusunda sektörde farkındalık oluşturmak, Türkiye 2023 hedefinin iş makinaları pazarına nasıl yansıyacağını müzakere etmek ve iş makinaları sektöründe yabancı yatırımcılara, Türkiye'de Yatırım fırsatlarını anlatmak amacıyla, 19-20 Eylül tarihleri arasında İstanbul Green Park Otel-Pendik'te gerçekleşecek.

İş Makinaları sektöründe, ülkemiz bugün itibariyle 17.500 istihdam, 660 firma, 6 milyar dolar ticaret hacmi, 1,3 milyar dolar ihracat ve 12.750 adetlik satış düzeyi ile Avrupa'nın 4'üncü, dünyanın 11'inci büyük pazarına sahip. Ülkemiz, iş makinaları imalatında ise Avrupa'nın 9'uncu büyük ülkesi durumundadır. Globalcv'nin insan kaynakları sponsoru olarak yer aldığı kongrede, sektörde farkındalık oluşturulmasının yanı sıra, "2023 Hedeflerinin İş Makinaları Pazarına Etkileri", "yabancı yatırımcılar İçin Türkiye Yatırım Fırsatları", "Türkiye'nin Yan Sanayi Üretim Gücü" ile"Sektördeki Teknolojik Gelişmeler" konularında, katılımcıların bilgilendirilmeleri ve bu alanlardaki değerlendirmelerin kamu karar alıcıları ile paylaşılması planlanmakta.

T.C. Ekonomi Bakanlığı ile T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın desteklediği kongreye, Türkiye'nin en büyük sektör temsilcileri ve 30 ülkeden 70'e yakın CEO katılacak.Kaynak:Haberler.comk

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.
Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz.
Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.

  Türkiye Haberleri Tüm Türkiye Haberleri
  • İşte Türkiye nin en yaşanılır yerleriİşte Türkiye'nin en 'yaşanılır' yerleri 25 Mart 2015, Çarşamba 15:59

   İl, ilçe ve mahallelerin yaşanabilirlik düzeylerini ortaya koymak amacıyla hazırladıkları Sosyoekonomik Derecelendirme (SED) raporuna ilişkin bilgi verdi.

  • Dijital Dünyanın Parlayan YıldızıDijital Dünyanın Parlayan Yıldızı 24 Mart 2015, Salı 15:01

   Teknolojinin takip edilemez gelişimiyle beraber artık iş dünyası da bu gelişimin bir parçası haline geldi.

  • Bu fuar beş Eyfel e bedelBu fuar beş Eyfel’e bedel 24 Mart 2015, Salı 11:11

   Yapımında kullanılan 34 bin ton demir ile 5 Eyfel Kulesi’ni karşılayan Türkiye’nin en büyük fuar kompleksi Fuar İzmir yarın açılıyor.

  • Türkiye nin ilk uçak fabrikası Central park oluyorTürkiye'nin ilk uçak fabrikası Central park oluyor 18 Mart 2015, Çarşamba 11:20

   ATATÜRK’ün emriyle 1926 yılında Kayseri’de kurulan, Türkiye’nin ilk uçak fabrikası Milli Savunma Bakanlığı (MSB) onay verdiği takdirde 2 milyon metrekarelik yeni alana taşınacak.

  • TANAP Türkiye yi Avrupa ya bir kez daha bağlayacakTANAP, Türkiye'yi Avrupa'ya bir kez daha bağlayacak 16 Mart 2015, Pazartesi 13:35

   Boru hatları ülkelerin enerji güvenliklerini garantiye almakla kalmaz, onların kaderlerini birçok alanda uzun vadeli olarak bir araya getirir.

  • O yol 8 dakikada geçilecekO yol 8 dakikada geçilecek 03 Mart 2015, Salı 14:00

   TÜRKİYE'nin en uzun tünellerinden birisi olan Ilgaz Dağı geçiş tünelinde inşaat tüm hızıyla sürüyor.

  Son Videolar Tüm Videolar

  Son Fotoğraf Galerileri Tüm Galeriler

  Çatalca Arsa