Burdur"da İlk Kentsel Dönüşüm Başladı

Tarih : 09 Temmuz 2013 17:12

4 / 5 (1 Kişi)
Burdurda İlk Kentsel Dönüşüm Başladı

Deprem riski ile karşı karşıya olan bina Bank Asya’nın kentsel dönüşüm projesi desteği ile yeniden inşa ediliyor.

1.436 kez okunmuştur

Deprem Riski ile karşı karşıya olan bina bank asya'nın Kentsel Dönüşüm projesi desteği ile yeniden inşa ediliyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın uygulamaya başlattığı Kentsel Dönüşüm projesi Burdur'da Yusuf Yağız İnşaat tarafından Burdur Çevre Şehircilik İl Müdürü Mustafa Şenel'in desteği ve bank asya işbirliği ile hayata geçirildi. Bahçelievler Mahallesi'nde 2 katlı depremde yıkılma riski taşıyan eski bina kentsel Dönüşüm projesi kapsamında Yusuf Yağız İnşaat tarafından yıkılarak yerine deprem yönetmeliğine uygun modern, depreme dayanıklı şehrin yeni yüzünü yansıtan yeni bina yapımına başlandı. Bank Asya prensiplerine uygun olarak ve devlet desteği ile bu binaya düşük oranla 120 aya kadar kentsel Dönüşüm finansman desteği sağlandı.

Bank Asya Antalya Şube Müdürü Ahmet Soytürk, bankaların içinde bulundukları Yapı itibarıyla topluma karşı sosyal sorumlulukları olduğunu söyledi. Bank Asya'nın Katılım Bankası olması hasebiyle sosyal sorumluluğu daha fazla hissettiğini aktaran Ahmet Soytürk, toplumun daha güzel ve daha güvenli yapılarda yaşaması için kentsel dönüşümde de bankalarının öncü olduklarını açıkladı.

Antalya ve Burdur'da kentsel dönüşümde var olduklarını ispatlamak istediklerini belirten Soytürk, "Bu alandaki desteklerimiz devam edecek. Kentsel dönüşüm süreci ve kredi kullandırımı herkesin zannettiğinin daha kolay oluyor. Burdur'dan sonra Antalya'da da kentsel dönüşüm kapsamında kredi kullandırmaya yakın zamanda başlayacağız." diye konuştu.

Burdur'da ilk olarak kentsel dönüşümden faydalanan kişi olan Yusuf Yağız, kentte bu projeden yararlanan ilk kişi olmak kendilerini gururlandırdığını, bu projenin büyüyen Türkiye'nin yenilenen yüzüne çok büyük bir katkı sağlayacağını ifade etti.

BURDUR’DA 15 KONUT RİSK ALTINDA

Burdur Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mustafa Şenel, ilin depreme dayanıklılık konusunda çok riski bir konumda olduğunu söyledi. Burdur'un yüzde 50'sinin risk altında olduğunu hatırlatan Şenel, "Sadece Şehir merkezinden 15 bin Konut Deprem Riski ile karşı karşıya. Buraların tekrardan depreme dayanıklı hala getirilmesi için var gücümüzle çalışıyoruz." dedi.Kaynak:Haberyurdum.com 

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.
Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz.
Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.

  Kentsel Dönüşüm Haberleri Tüm Kentsel Dönüşüm Haberleri
  • 20 yıl sürecek kentsel dönüşüm için 884 milyar gerekli20 yıl sürecek kentsel dönüşüm için 884 milyar gerekli 30 Mart 2015, Pazartesi 16:20

   Türkiye’nin en büyük ve en uzun dönemli projesi olan ‘kentsel dönüşüm’ kapsamında 20 yılda yaklaşık 6.7 milyon konut yenilenecek.

  • Bağdat Caddesi nde 100 milyon dolarlık yatırım yapacakBağdat Caddesi'nde 100 milyon dolarlık yatırım yapacak 24 Mart 2015, Salı 13:48

   Koç Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Cenk Koç, kısa vadede Bağdat Caddesi'nde kentsel dönüşüme 100 milyon dolar yatırım yapacaklarını açıkladı.

  • Dönüşüm sırası Kartal daDönüşüm sırası Kartal'da 21 Mart 2015, Cumartesi 11:34

   Yeşilyurt İnşaat, Kartal'da iki kentsel dönüşüm projesi yapacak.

  • Yeşilyurt İnşaat Kartal da kentsel dönüşüm yapacakYeşilyurt İnşaat, Kartal’da kentsel dönüşüm yapacak 20 Mart 2015, Cuma 17:45

   Kurtköy-Pendik aksının çehresini değiştiren Yeşilyurt İnşaat, Kartal'da iki kentsel dönüşüm projesi yapacak.

  • Kirada rekorKirada rekor 16 Mart 2015, Pazartesi 10:41

   2014 Yılı Faaliyet Raporları'na göre, geçtiğimiz yıl kentsel dönüşüm kapsamında vatandaşlara toplam 288 milyon liralık kira yardımı yapıldı.

  • Emaar Beyoğluna giriyorEmaar Beyoğluna giriyor 16 Mart 2015, Pazartesi 10:18

   Anadolu Yakası'nda 2.3 milyar dolarlık proje inşaatı devam eden Dubai merkezli Emaar, kentsel dönüşüm projeleri için ilk adımı Beyoğlu’nda atacak.

  Son Videolar Tüm Videolar

  Son Fotoğraf Galerileri Tüm Galeriler

  Çatalca Arsa