DETAYLI ARAMA

Üye olarak bir çok işlemden ücretsiz yararlanın
Yatırım Fırsatı
İletişim Hattı

Burdur"da İlk Kentsel Dönüşüm Başladı

Tarih : 09 Temmuz 2013 17:12

4 / 5 (1 Kişi)
Burdurda İlk Kentsel Dönüşüm Başladı

Deprem riski ile karşı karşıya olan bina Bank Asya’nın kentsel dönüşüm projesi desteği ile yeniden inşa ediliyor.

1.288 kez okunmuştur

Deprem Riski ile karşı karşıya olan bina bank asya'nın Kentsel Dönüşüm projesi desteği ile yeniden inşa ediliyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın uygulamaya başlattığı Kentsel Dönüşüm projesi Burdur'da Yusuf Yağız İnşaat tarafından Burdur Çevre Şehircilik İl Müdürü Mustafa Şenel'in desteği ve bank asya işbirliği ile hayata geçirildi. Bahçelievler Mahallesi'nde 2 katlı depremde yıkılma riski taşıyan eski bina kentsel Dönüşüm projesi kapsamında Yusuf Yağız İnşaat tarafından yıkılarak yerine deprem yönetmeliğine uygun modern, depreme dayanıklı şehrin yeni yüzünü yansıtan yeni bina yapımına başlandı. Bank Asya prensiplerine uygun olarak ve devlet desteği ile bu binaya düşük oranla 120 aya kadar kentsel Dönüşüm finansman desteği sağlandı.

Bank Asya Antalya Şube Müdürü Ahmet Soytürk, bankaların içinde bulundukları Yapı itibarıyla topluma karşı sosyal sorumlulukları olduğunu söyledi. Bank Asya'nın Katılım Bankası olması hasebiyle sosyal sorumluluğu daha fazla hissettiğini aktaran Ahmet Soytürk, toplumun daha güzel ve daha güvenli yapılarda yaşaması için kentsel dönüşümde de bankalarının öncü olduklarını açıkladı.

Antalya ve Burdur'da kentsel dönüşümde var olduklarını ispatlamak istediklerini belirten Soytürk, "Bu alandaki desteklerimiz devam edecek. Kentsel dönüşüm süreci ve kredi kullandırımı herkesin zannettiğinin daha kolay oluyor. Burdur'dan sonra Antalya'da da kentsel dönüşüm kapsamında kredi kullandırmaya yakın zamanda başlayacağız." diye konuştu.

Burdur'da ilk olarak kentsel dönüşümden faydalanan kişi olan Yusuf Yağız, kentte bu projeden yararlanan ilk kişi olmak kendilerini gururlandırdığını, bu projenin büyüyen Türkiye'nin yenilenen yüzüne çok büyük bir katkı sağlayacağını ifade etti.

BURDUR’DA 15 KONUT RİSK ALTINDA

Burdur Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mustafa Şenel, ilin depreme dayanıklılık konusunda çok riski bir konumda olduğunu söyledi. Burdur'un yüzde 50'sinin risk altında olduğunu hatırlatan Şenel, "Sadece Şehir merkezinden 15 bin Konut Deprem Riski ile karşı karşıya. Buraların tekrardan depreme dayanıklı hala getirilmesi için var gücümüzle çalışıyoruz." dedi.Kaynak:Haberyurdum.com 

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.
Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz.
Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.

  Kentsel Dönüşüm Haberleri Tüm Kentsel Dönüşüm Haberleri
  • YDA dan 800 milyonluk dev dönüşümYDA'dan 800 milyonluk dev dönüşüm 17 Nisan 2014, Perşembe 09:38

   YDA Group, Ankara'nın en büyük kentsel dönüşüm projesine imza atıyor.

  • Ataşehir e katılımcı kentsel dönüşümAtaşehir'e 'katılımcı' kentsel dönüşüm 16 Nisan 2014, Çarşamba 17:54

   Ataşehir Barbaros Mahallesi’nde hayata geçirilecek olan kentsel dönüşüm projesi için hazırlanan çizimler, hak sahiplerinin beğenisine sunuldu.

  • Çekici kentsel dönüşüm projelerini değerlendirdiÇekici, kentsel dönüşüm projelerini değerlendirdi 14 Nisan 2014, Pazartesi 09:56

   Çekici, kentsel dönüşüm projelerinde değerlemenin önemine değinerek, öncelikle mevcut binanın değerinin belirlenmesi gerektiğini vurguladı.

  • ERA Türkiye kentsel dönüşüm seminerleriERA Türkiye kentsel dönüşüm seminerleri 11 Nisan 2014, Cuma 14:38

   ERA Türkiye düzenlediği eğitimlerle gayrimenkul danışmanlığı sektörüne farklı bir bakış açısı kazandırmaya devam ediyor.

  • Riskli alanlar nasıl belirlenir Riskli alanlar nasıl belirlenir? 10 Nisan 2014, Perşembe 09:51

   Riskli alanlar, zemin yapısı ya da üzerindeki yapılaşma sebebiyle can ve mal kaybına yol açma riski taşıyan alanlardır.

  • Atalarımız itibarımızdırAtalarımız itibarımızdır 09 Nisan 2014, Çarşamba 14:03

   Şehirleri şehir yapan oradaki yaşanmışlıklar, tecrübeler bırakılmış izler, anılar, sanatsal dokunuşlar insanın ve doğanın dönüştürdükleridir.

  Son Videolar Tüm Videolar

  Son Fotoğraf Galerileri Tüm Galeriler